... Звучить "Поетика буденності" в художньому музеї Чернівців...

Ще одну цікаву виставку з власних фондів пропонує відвідувачам Чернівецький художній музей. Протягом лютого шанувальники мистецтва можуть поринути у «Поетику буденності», втілену в роботи переважно буковинських живописців, які працювали або працюють в жанрі натюрморта.

Більшість живописців у своїй творчості так чи інакше зверталися до натюрморта і сьогодні будь-яку виставку важко уявити собі без робіт, які репрезентують цей жанр живопису.

Серед буковинських художників старшого покоління натюрморт яскраво представлений у творчості Одарки Киселиці, Петра Яковенка, Леона Копельмана і Павла Борисенка. Полотна Заслуженої художниці Буковини О. Киселиці та Заслуженого діяча мистецтв України П. Яковенка, за думкою фахівців, вражають живописною майстерністю та своєрідною колірною гамою, в яких простежуються лаконізм деталей, плинна лінія контурів і обмежена гама локальних кольорів, а композиції Л. Копельмана та П. Борисенка характеризуються гармонійним поєднанням зображених елементів.

Образотворче мистецтво ІІ половини ХХ — початку ХХІ ст. представлене натюрмортами таких відомих буковинських митців, як Анатолій Житарюк, Амір Халіков, Андрій Холоменюк, Борис Шебряков, Олександр Літвінов, Юрій Гушкевич та ін.

Високим художнім рівнем вирізняються картини відомих майстрів живопису Миколи Бідняка, Костянтина Ломикіна та Юрія Гушкевича. Відчуття об'єму та форми в них створюються за допомогою своєрідності передачі кольорів та широких мазків фарби.

Вплив сучасних течій у європейському мистецтві відчутний в роботах О. Літвінова та молодого художника з Івано-Франківська Юрія Боринця. Обидва художники виробили оригінальні творчі почерки та обидва використовують стилізацію при зображенні оточуючого світу.

На виставці експонуються також твори українських митців Івана Юхно й Василя Гуріна, а також роботи представників інших країн пострадянського простору І. Дризе та А. Петрова.

Працювала над виставкою та будувала експозицію старший науковий співробітник відділу образотворчого мистецтва Марина Ільків. Вона вважає, що підвищення інтересу до цього жанру мистецтва останнім часом є характерною ознакою сучасного розвитку живопису. Це можна розглядати як бажання митців оволодіти найпотаємнішими законами відтворення натури, адже у поєднанні оточуючих предметів пізнається ціла низка особливостей життя конкретної особистості: професія, характер, поведінка, життя, домашній побут, естетичні вподобання тощо.

Виставка розташована на третьому поверсі художнього музею і складається з 19-ти творів, різних за техніками виконання, але гармонійно поєднаних в експозицію, яка може бути цікавою для всіх, хто цікавиться образотворчим мистецтвом.

0 коментарів

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте