"Спогади про майбутнє" на персональній виставці художньої кераміки Сергія Богопольського

Художня кераміка та гончарство завжди привертали до себе пильну увагу як шанувальників, так і дослідників декоративно-ужиткового мистецтва нашого краю. Особливо якщо враховувати той факт, що на території Буковини є фактично один осередок гончарської справи — с. Коболчин Сокирянського району, а художників-керамістів і взагалі обмаль. Відповідно виставки художньої кераміки в Чернівцях є своєрідною рідкістю і кожна експозиція цього виду прикладного мистецтва має успіх та досить великий резонанс у суспільстві.

А довгоочікувана виставка чернівецького майстра Сергія Богопольського, яка була презентована в Чернівецькому художньому музеї, просто приречена стати однією з найпопулярніших виставок 2011 року в нашому місті.

Унікальні вироби унікального майстра — саме такого висновку мали дійти всі ті, хто відвідав урочисте відкриття експозиції Сергія під назвою «Спогади про майбутнє». На ній представлено близько 160-и експонатів: це — посуд, декоративні тарелі, керамічні пласти й декоративні пластини та навіть музичні інструменти, створенням яких митець займається протягом останнього часу.

В чому ж унікальність Сергія Богопольського? Напевно, в тому, що він не має відповідної художньої освіти, ніколи раніше не планував бути художником-керамістом і є самоуком у повному розумінні цього слова. До гончарної справи Сергія привела «її величність» Доля і він щиро віддячив їй за це своїми талантом, винахідливістю та майстерністю.

Народився митець у 1964 році в м. Калуга (Росія), але та ж сама Доля привела його до Чернівців, які стали для нього по-справжньому рідними. І, напевно, неповторна творча аура нашого міста допомогла йому втілити своє вміння та свій талант у створення унікальних виробів кераміки та гончарства.  

Відвідувачів зачаровує майстерність Сегія Богопольського, дивує обізнанність митця в історії та географії художньої кераміки, намагання охопити всю різноманітність цієї галузі декоративно-ужиткового мистецтва. Кожен його виріб привертає до себе увагу і викликає захопленість його творчістю, адже на виставці можна побачити не зі сторінок підручника, а вживу особливості трипільської, кавказької, сучасної української та навіть нігерійської традицій гончарного мистецтва і кожній з цих культур присвячений свій «власний» куток експозиції. Хоча, за словами самого автора, більшість його виробів носить все ж таки мультикультурний, космогенічний характер.

Більш детальну інформацію про життя та творчість Сергія Богопольського чекайте у продовженні, яке буде опубліковане незабаром.

0 коментарів

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте