"Живопис" Олександра Приходнюка до святкування ювілеїв митця

В Чернівецькому художньому музеї є одна добра та важлива традиція, яка характеризує відношення наукових співробітників цього закладу до тієї нелегкої музейної справи, яку вони обрали та якою вони займаються, і до більш вузької специфики діяльності, пов'язаної саме з цим музеєм, а саме — до мистецтва. Жоден митець краю, жоден художник або майстер декоративно-прикладного мистецтва не обділений увагою найпотужнішого культурно-мистецького центру Буковини. Щорічно музейні співробітники презентують у власних виставкових залах роботи ювілярів творчої мистецької еліти, і таких виставок не одна і не дві, а дуже багато. Багато, оскільки буковинський край завжди був і є багатим на таланти. Багато, адже буковинські митці, різьбяри, гончари, вишивальниці, ткачі та боднарі відомі в усьому світі і завжди повно та гордо представляють рідну землю на різноманітних виставках, фестивалях, конкурсах та проектах.

Одним із таких корифеїв буковинського мистецтва є Олександр Приходнюк, персональна виставка якого, з нагоди 75-ліття від Дня народження та 55-річчя творчої діяльності, експонувалася протягом липня — першої половини серпня в ошатній залі художнього музею Чернівців.

В експозиції було представлено 44 твори відомого художника, виконані переважно в жанрах пейзажу та натюрморту. Гори, долини, ріки, озера, ліси, квіти — усе це живописець відтворює на своїх полотнах, фіксуючи мінливу красу навколишнього світу.

Олександр Приходнюк народився в смт. Базалія Теофіпольського району Хмельницької області. Вищої художньої освіти митець не має, проте це не завадило йому розкрити свій талант у повній мірі. Про таких людей говорять: «Це — талант від Бога!». Цей народний «самородок» зміг досягти того, що є недосяжним для багатьох художників — випускників мистецьких академій та інших спеціалізованих «вишів». Олександр Якович зібрав у власну скарбничку досягнень найпрестижніші звання, титули та премії. Він — член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, Заслужений майстер народної творчості України, Лауреат обласної літературно-мистецької премії ім. Сидора Воробкевича, Лауреат Всесоюзного фестивалю народного мистецтва (1987 р.), а також протягом багатьох років є заступником голови чернівецького осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

Експозиція, представлена відразу до двох дат у житті майстра, розкриває особливості своєрідної манери художника, який  працює у руслі реалістичного живопису. Але слід наголосити й на тому, що нинішня експозиція відомого буковинського художника присвячена також 20-й річниці Незалежності України, що є для автора надзвичайно важливим та символічним.

Важливою, чи, скоріше, найважливішою темою у творчості Приходнюка кінця ХХ — початку ХХІ ст. є перлина буковинської історії, один із історичних символів не тільки нашого краю, а й усієї України — Хотинська фортеця. Відвідувачі музею мали унікальну можливість ознайомитися з серією його робіт, присвячених саме одному з чудес України, побачити Хотинську фортецю, оспівану в численних літописах, художніх творах, шедеврах радянського кінематографа, з різноманітних ракурсів та точок зору. Зазначимо, що неодноразово ці картини експонувалися у виставкових залах самої фортеці й тому приємно, що можливість експонувати їх з'явилася і в Чернівцях.

Роботи митця зберігаються в Чернівецькому обласному художньому музеї, а також в колекціях приватних осіб багатьох країн світу: Австрії, Ізраїлі, Італії, Канаді, Німеччині, Польщі, Румунії, США, Японії. З численних колекцій презентовані роботи й на даній виставці, тому як для прихильників творчості Олександра Приходнюка, так і взагалі, всіх шанувальників мистецтва, можливість побачити цю збірку робіт була насправді унікальною.

0 коментарів

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте