Ювілейна виставка творів класика українського реалістичного живопису

16 серпня в Чернівецькому обласному художньому музеї розгорнуто виставку картин відомого українського живописця Сергія Шишка, присвячену 100-річчю з дня народження художника. У рамках відзначення цієї дати дирекцією художніх виставок Міністерства культури і туризму України заплановано перегляд картин Сергія Шишка у більшості обласних центрів нашої держави.

Першими побачили доробок відомого художника житомиряни, а тепер експозицію презентовано в Чернівцях. І це вже друга виставка від дирекції художніх виставок (після експозиції картин Глущенка), яка привертає неабияку увагу широкого кола шанувальників мистецтва.

Життя і творчість Сергія Федоровича вмістилися в рамки епохи Радянського Союзу, і майже співпали з усіма періодами розвитку цієї держави та її культури. Народився Сергій Шишко 25 червня 1911 р на Чернігівщині, природу якої згодом майстерно змалював у своїх пейзажах. Він учився в Київському художньому інституті (1933, клас Федора Кричевського), закінчив Інститут малярства, скульптури та архітектури Всеросійської Академії Мистецтв у Ленінграді (1943). Найбільш відомі у його творчості цикли самаркандських і загорських етюдів (1942), фронтових етюдів і етюдів зруйнованого Києва (1944), цикл карпатських краєвидів (1947), пейзажі шевченківських місць, кримські етюди (1956), індустріальні пейзажі і полотна, присвячені колгоспному життю, сільські краєвиди. В мистецькому доробку С.Шишка є також портрети і натюрморти. Твори художника експонувалисяі на численних виставках як в УССР, так і за кордоном.

Головним здобутком творчого життя Сергія Федоровича є зображення Києва. Це місто найбільше надихало художника. Понад 40 років він створював серію «Київська сюїта», в яку увійшло більше 100 картин і етюдів. Одним із найулюбленіших мотивів творчості художника була вулиця з її виром життя. Він малює міські вулиці в різні пори року, у свята і в будні. Постаті людей на картинах митця — це обов«язковий, творчо обумовлений елемент композиції. Бо саме люди, їх життя, їх почуття і емоції — це і є місто.

Високий професіоналізм і глибокий мистецький хист, прекрасне відчуття кольорів і майстерна композиція — так характеризують творчість Сергія Шишка мистецтвознавці. Художник у своїх полотнах говорив тільки про найважливіше, тільки про те, що знав і любив сам. „Я пишу те, що навкруг мене.Для мене пейзаж — це засіб пізнання світу… Я завжди починаю працювати тільки тоді, коли поетичне, красиве, перш за все в кольоровій гамі, відкривається в самій реальній дійсності, коли відчуваю, що не можу не писати… Важливу роль при цьому відіграють не тільки безпосередні враження, але і спогади, асоціації і мрії.»

Талант Сергія Шишка завжди визнавали, йому належать, мабуть, усі найвищі мистецькі титули радянської епохи: він був лауреатом більшості державних премій, мав звання  Народного художника СРСР, нагороджений орденом Леніна і орденом „Дружби народів".  Користуються популярністю його твори і нині. 

Співробітники музею висловлюють щиру вдячність Чернівецькій обласній державній адміністрації за надану допомогу в перевезенні картин. На виставці представлені декілька картин міського циклу, решта — живописні ліричні пейзажі та натюрморти, загалом 35 полотен, виконаних в 40-80-х роках минулого століття. Вони являють собою творче віддзеркалення навколишнього світу, виразно передаючи дух і колорит минулої епохи. Виставка буде працювати до 8 вересня.
 Інна Кіцул

1 коментар

Святослав Вишинський
Владимир Ильич на розі бульвару Шевченка і Хрещатика незмінний за будь-який реалій. У цьому кутку Києва, схоже, нічого не змінюється. Навіть якщо іноді доводиться прикривати носа.
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте