Творчий бенефіс родини Ворончаків

«Деревоспів» — саме таку назву має персональна виставка відомого майстра буковинського художнього різьблення, бондарства та випалювання Володимира Ворончака, що була з успіхом презентована наприкінці цього літа в Музею Гуцульщини м. Коломия та в Чернівецькому художньому музеї. В цьому матеріалі ми продовжимо почату вже розповідь про цю надзвичайно талановиту та скромну людину.

Протягом багатьох років вивчаючи багаті мистецькі традиції народних майстрів Гуцульщини, пан Володимир наполегливо шукав і знайшов свій творчий шлях. Саме постійне бажання живити своєю творчістю традиційне мистецтво буковинського краю і навернуло Володимира Ворончака до занять художньою бондаркою з випалюванням — ремесла у наших краях дуже древнього, домашнього, теплого і непретензійно красивого. Він є одним із найкращих учнів відомого по всій Україні майстра бондарства й художнього випалювання з Косівщини Івана Грималюка, і, як стверджують фахівці, багато в чому навіть перевершив великого вчителя. На сьогодні Володимир Ворончак є чи не єдиним майстром в галузі бондарства та випалювання на Україні, постійно виготовляє вигадливі форми дійничок, декоративних ваз, кухлів, коновок, цукорниць, сільничок, відерець, виписуючи їх чорним письмом прадавніх фірмаків-штампиків і саме таким людям, як він, ми маємо бути вдячними за те, що знання та вміння наших пращурів передаються до наших нащадків і не губиться культурна спадщина буковинського краю.

Творчий доробок Володимира Ворончака та його активна позиція митця, педагога, організатора давно стали на Буковині  прикладом пристрасного вболівання за розвиток українського народного мистецтва. На сьогоднішній день пан Володимир — учасник численних обласних, всеукраїнських, міжнародних виставок, симпозіумів, ярмарків та фестивалів, відзначений багатьма почесними нагородами.
 
Твори Володимира Ворончака зберігаются у НМНМГП ім. Й. Кобринського, НСМНМУ, у художньому та краєзнавчому музеях Чернівців, у приватних колекціях україни та за кордоном.

На виставці також представлено понад 30 творів дружини митця, Надії Ворончак. Накидки на великодні кошики, різноманітні скатертини та серветки, жіночі святкові шалі та прикраси виконані в авторській техніці. Майстриня в декорі використовує орнаментику не тільки Буковини, але й гуцульські, польські, румунські мотиви. Вона постійно експериментує, шукає власну стежину у світі творчості.

Пані Надія також є учасницею різноманітних виставок, ярмарків та фестивалів народної творчості. Це вже друга презентація її творів у виставкових залах поряд із роботами чоловіка.

0 коментарів

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте