Малярство Богдана Кузіва в Чернівецькому художньому музеї

Протягом останніх п'яти років у Чернівецького художнього музею зав'язалися тісні та плідні стосунки з прикарпатськими митцями. Представники різноманітних мистецьких жанрів та напрямків неодноразово презентували у виставкових залах музею для шанувальників мистецтва на Буковині колективні та персональні виставки, а також приймали участь у різноманітних пленерах поряд із чернівецькими художниками. Цієї осені відвідувачі музею отримали нагоду ознайомитись із малярством Богдана Кузіва — митця, із роботами якого добре знайомі поціновувачі образотворчого мистецтва не тільки на Україні, а і в країнах Західної Європи.

Богдан Кузів розпочав свій шлях у світ мистецтва з Івано-Франківської художньої школи, де він навчався під керівництвом завжди уважного до своїх учнів викладача М. Вечірка та знавця академічного рисунку О. Заборського. Підвалини, закладені ще в художній школі, стали для Богдана визначальними і в подальшому його навчанні на художньо-графічному факультеті Івано-Франківського педагогічного інституту ім. В. Стефаника, де художнику випала доля навчатися у відомого живописця і реставратора М. Канюса. Але найбільший, напевно, вплив Богдан Кузів зазнав від одного з найкращих митців та художніх педагогів України — М. Фіголя, в якого він захищав дипломну роботу. Методика викладання Фіголя захоплювала Богдана новими ідеями та пошуками, новизною подачі матеріалу, і саме від нього митець зрозумів, що без наполегливої праці та постійного самовдосконалювання творчого успіху добитися просто неможливо.

Богдан розпочинав працювати в техніці олійного живопису і найбільше його майстерність проявилася у створенні різноманітних краєвидів Прикарпаття, Криму, Карпат та живописних міст і містечок Західної України. Саме в пейзажах, за думкою мистецтвознавця М. Аронця, в роботах Кузіва «завжди відчувається ніби сповідь митця перед красою, що живе між мазками його пензля». Це підтверджують твори, написані під час міжнародних та Всеукраїнських пленерах протягом 2004-2010 рр., а також роботи, що виставлялися на обласних художніх виставках під егідою НСХУ.

Художник завжди дуже багато й наполегливо працював і саме робота давала і дає йому натхнення на подальшу творчу діяльність. Коли він бере наступну «планку» й досягає тим самим свого наступного успіху, то, зазвичай, з упевністю береться до нових починань. Тому із часом Богдан звертається до опанування техніки акварелі. «Щоби так тонко оволодіти технікою акварелі, треба було змалювати сотні пейзажів. І акварель йому підкорилася, без галасу відкрилися двері в цей дуже ніжній, тендітний світ малярства», — стверджують фахівці, і це, мабуть, є найкращою оцінкою акварельних робіт Кузіва. Найчіткіше це проявляється в його «італійському» циклі, де зображені міські пейзажі величних Риму та Венеції, оскільки саме під час перебування в Італії Богдан зрозумів, що тільки за допомогою акварелі можливо передати всю неповторність та поетичність чарівної середземноморської землі.

Зайвим, напевно, буде говорити, що пейзажі, натюрморти й портрети Богдана Кузіва прикрашають численні інтер'єри та приватні колекції Італії, Польщі, Чехії, та, звичайно ж, України. Можливо, його роботи поповнять збірки й чернівецьких колекціонерів, адже цими днями в Чернівецькому художньому музеї триває його персональна виставка під назвою «І серце знову лине у Карпати!», на яку ми й запрошуємо всіх шанувальників пейзажного жанру і поезії, відтвореної в полотнах прикарпатського митця.

0 коментарів

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте