Фотографія для газети "День" - водночас і контекст, і підтекст

Як ми вже вам повідомляли, 21 жовтня у Києві в Українському домі, що на Хрещатику, відбулося відкриття традиційної щорічної фотовиставки газети «День», цього разу приуроченої до 15-річчя існування газети.

Фотоконкурс, який «День» проводить щороку від 1999 року — це один із низки соціальних проектів даного видання, що вже сприймається як візитівка газети. В ньому беруть участь як професіонали, так і аматори з усіх куточків України.

Дуже важлива та цікава особливість виставок-конкурсів газети «День» — це подорожування країною і презентація експозицій як у великих містах, так і в невеликих містечках. Такі щорічні подорожі викликають захопленість і очікування незалежно від того чи іншого регіону чи населеного пункту України. За свідченнями організаторів цього проекту, успіх виставок не залежить від кількості населення, і тому фотовиставки газети «День» завжди чекають у Києві, Житомирі, Рівному, Івано-Франківську, Луцьку, Львові, Дніпропетровську, Запоріжжі, Харкові, Полтаві, Чернігові, Тернополі, Трускавці, Одесі, Ужгороді, Донецьку, Кам'янці-Подільському, Миколаєві, Острозі, Чечельнику, Ольгополі, Сімферополі, Севастополі, Ялті тощо. Ну і в Чернівцях, звичайно, де виставки газети неодноразово експонувалися в Чернівецькому художньому музеї та в центральному корпусі ЧНУ.

Взагалі, фотографія для газети «День» — це не просто ілюстрація, а, за словами головного редактора газети пані Лариси Івшиної, водночас і контекст, і підтекст. Із цього бачення і виріс міжнародний фотоконкурс, який традиційно щороку закінчується масштабною експозицією найкращих фоторобіт. З нього ж народилася і сучасна фотошкола «Дня», яка стала непересічним явищем в українській журналістиці.

Напевно, символічною стала назва і цьогорічного фотоконкурсу — «Жива історія». З близько 1,5 тисяч надісланих до редакції газети світлин журі відібрало близько 400-а кращих, які й представлені нині в Українському домі. До традиційних номінацій конкурсу, таких, як «Події», «Особистості», «Український світ», «Життя, як воно є» і т.д. оргкомітетом було додано також номінацію «Світ очима дітей», яка представляє роботи юних фотографів до 18 років. Цікаво, що цього року переможці даної номінації отримали відзнаки від ЮНІСЕФ особисто від голови представництва Дитячого фонду ООН в Україні Юкіє Мокуо та від представництва компанії «Соні» в Україні. Приємно, що в числі нагороджених були й представники Буковини, про що ми вже згадували у попередній публікації!

Про враження від цього свята переможниці однієї з номінацій 15-річної чернівчанки Діани Кулик і погляди гостей виставки читайте незабаром.

0 коментарів

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте