Художній музей запрошує на "Територію душі"

Щорічна презентація персональних виставок у Чернівецькому художньому музеї вже стала доброю традицією для надзвичайно цікавого та самобутнього буковинського митця Анатолія Житарюка. Багато хто з поціновувачів мистецтва згадує його експозиції у виставкових залах музею під назвою «Жінки та квіти», а також «Під знаком Ероса», презентовані протягом останнього року. Що ж, сподівання на те, що й цього разу пан Анатолій влаштує справжнє свято для шанувальників своєї творчості, виправдалися. Свято мистецтва в художньому музеї відбулося!

Нова експозиція автора — «Територія душі» — зібрала під час відкриття численну аудиторію. Привітати художника із відкриттям чергової персональної виставки завітали близькі, друзі, партнери, знайомі автора, ті, кому небайдужа творчість Анатолія, колеги та фахівці.     

Виставка Анатолія Житарюка складається з 25-и робіт, які були створені протягом 2010-11 рр. Представлені в експозиції картини поєднані кількома темами: любов до батьків, до родини, до Батьківщини, солодкі спогади дитинства, милування природою рідного краю — тобто те, що близько та дорого душі митця. Художник зазначив, що ідея подібної виставки зріла в ньому давно, але тільки зараз йому вдалося втілити її в життя.     

Експозиція «Території душі» — результат роздумів пана Анатолія над колірною гамою, яка відповідала б тематиці серії, над манерою, жанром та техніками виконання робіт. «Теми, розкриті на цій виставці, пройшли зі мною крізь усе життя. Просто зараз настав такий момент, коли я нарешті висловив свої думки у власних роботах», — зазначив автор.      

І дійсно, у творах митця можна побачити глибокий філософський погляд на значення зв'язків людини з оточуючим світом, із близькими та рідними. Чуттєвість, з якою автор передає власні почуття та відчуття у своїх роботах, свідчить про те, наскільки близькими є ці теми для нього. Цікавим є той факт, що всі картини митця, презентовані в експозиції «Території душі», пропонуються глядачам вперше, оскільки жодна з цих робіт не приймала участі ані в колективних виставках, ані в будь-яких мистецьких проектах за участю художника.     

Роботи, представлені на виставці, виконані переважно в техніках пастелі та олійного живопису, в жанрах натюрморту, пейзажу і тематичної композиції. Експозиція «Території душі» розкриває особливості своєрідної манери художника з яскраво вираженою стилізацією та геометризацією форм, яка є характерною для Анатолія Житарюка протягом значного періоду його творчості.     

Виставку присвячено світлій пам'яті батьків Анатолія Житарюка.

0 коментарів

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте