Нарешті в Чернівцях презентували персональну виставку Павла Кисличка

Фантастичний світ Павла Кисличка — художника, який протягом довгого часу жив та працював у Чернівцях — можна було побачити на його першій персональній виставці, яку наприкінці січня для всіх шанувальників мистецтва презентував Чернівецький художній музей.
 
Павло Кисличко не є відомим художником. Навряд чи його ім'я до цієї виставки було знаним широкому (та й вузькому) колу поціновувачів образотворчого мистецтва, проте його твори не є від цього менш цікавими. Скоріше, навпаки, адже фахівці отримують під час презентації подібних експозицій новий матеріал, нову інформацію для роботи та досліджень.
 
І тут необхідно зауважити, що знову головну роль у популяризації творів митця зіграв художній музей нашого міста. Хоча, доречніше буде говорити про специфику функціонування музеів взагалі. Мається на увазі, що саме музеї у своїх колекціях зберігають ті чи інші експонати, що можуть зацікавити будь-якого відвідувача. Питання полягає лиш у тому, щоби колекціонери, чи, власне, як у нашому випадку, митці або їхні родини чи друзі, поповнювали фондові музейні збірки.
 
Щодо картин Кисличка, то полотна митця наприкінці 1990-х років були подаровані Чернівецькому художньому музею другом художника — В. Банніковим, і нині вони є частиною музейної  збірки. Виставка складається з 20-и робіт Павла, що зберігаються у запасниках цього закладу і вперше експонуються в його виставкових залах.
 
Коли опиняєшся в експозиції виставки, увагу відразу привертає незвичайність, нетрадиційність робіт, які пропонуються глядачеві, адже серед картин художника фактично немає традиційних жанрів — натюрмортів, пейзажів, портретів. Його світобачення реалізовано в різноманітних за тематикою композиціях, підборі та компануванні представлених об'єктів і предметів, і, найголовніше — в об'ємності робіт.
 
«Тут дивним чином переплелися фантазія і реальність, поєдналися біблійна тематика з її традиційною атрибутикою та сучасність. Особливістю творів є символіка, метафоричність, асоціативність. Ці прийоми Кисличко використовує для втілення власних задумів, що постійно фонтанують у його неспокійній творчій душі», — так охарактеризувала творчість Павла Кисличка завідувач відділом образотворчого мистецтва художнього музею пані Олена Гужва. 

У багатьох творах автора відчувається вплив різних мистецьких течій, і, перш за все, народного примітиву. Серед особливостей його творчої манери фахівці простежують і використання різних видів перспектив, в тому числі, сферичної та зворотної. Це дозволяє відтворити зображення з різних точок зору. Також Кисличко застосовує багатошарове накладання фарб, завдяки чому предмети набувають майже скульптурного об'єму, що нечасто зустрічається в сучасному мистецтві.
 
Цікаво, що митець у своїх картинах активно використовує символи, характерні для  класичного мистецтва: свічку, годинник, метеликів, хрест, птахів, риб тощо.  

0 коментарів

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте