"Весняний фотовернісаж - 2012". Виставка аматорського фотоклубу "Позитив" під назвою "5+"

За свій черговий, насичений багатьма мистецькими подіями рік традиційно навесні відзвітував фотовиставкою чернівецький народний аматорський фотоклуб «Позитив». Та, скоріше, цей звіт не тільки й не стільки стосувався останнього року, скільки взагалі всього часу існування одного з найактивніших мистецьких угрупувань Буковини. А це, без малого, 5 років! Тому й назва виставки символічна — «5+». Та означає вона не самооцінку своєї діяльності членами клубу, як це проанонсували деякі чернівецькі репортери, а якраз 5 років активного творчого життя. А «+»… «Плюс — це ми є, ми розвиваємося й будемо працювати надалі. 5 років вже відбулося, проте є багато ідей, є натхнення й бажання», — зазначив  керівник фотоклубу «Позитив» Ігор Тимофійчук.
 
Діяльність клубу і справді вражає. Щороку Чернівці завдяки зусиллям «позитивів» мають змогу побачити роботи відомих європейських та українських фотомитців на численних фотовиставках у Чернівецькому художньому музеї, а персональні та колективні виставки членів клубу вже давно стали доброю традицією для чернівчан та гостей міста. Не менш продуктивно творчі здобутки «Позитиву» презентуються в інших містах України та за кордоном — в Румунії, Молдові. Польщі, Угорщині, Австрії та Німеччині.
 
«Саму назву клубу — «Позитив» — можна сприймати в кількох значеннях. Певною мірою вона є символічною, оскільки є одним із термінів фотопроцесу і в той же час несе позитивні враження людям, які сприймають оточуючий світ крізь «око» фотомайстрів. Це — справжнє мистецтво побачити «на гостроті» ту ідею, образ, мить, які залишаться для нас на віки», — відмітив під час відкриття виставки представник управління культури Чернівецької ОДА Сорокоумов.
 
Як і завжди, в експозиції виставки глядач може побачити розмаїття художньої фотографії і різножанровість представлених робіт: це — портрети людей, природа, пейзажі, миттєвості, філософські, композиційні, графічні фотороботи. Члени фотоклубу використовують різні сюжети й техніки, в окремих випадках презентують суміш багатьох видів фотографії. «Оргкомітет виставки обирав кращі, на його думку, роботи. Перед вами — факти, події, художні образи, як це бачать члени «Позитиву», — каже Ігор Тимофійчук.
 
Цікаво, що ще п'ять років тому ідея створення аматорського фотоклубу виникла за чашкою кави і сьогодні ми є свідками того, як ця ідея реалізувалася, досягла нинішнього, високого рівня. Клуб об'єднав однодумців, які постійно намагаються щось покращити, змінити, привертають увагу до тих речей та явищ, крізь які ми кожен день проходимо, та не помічаємо. Через постійних рух «Позитиву» та вже згадувану велику кількість фотовиставок дуже помітним є значний розвиток художнього фото на Буковині. «Ми мусимо визнати, що фотоклуб «Позитив» від самого моменту свого заснування зробив один із найбільших, найвагоміших внесків у розвиток культури краю», — зауважила директор учбово-методичного центру культури Буковини, при якому й було засновано фотоклуб, пані Дарина Яремчук.
 
І дійсно, фотографія, як і будь-який інший вид мистецтва, об'єднує людей по різні боки регіонів та кордонів. Люди можуть не розуміти мову іншого народу, проте для шанувальників фотомистецтва не потрібні слова: культура й мова інших народів зрозуміло сприймається якраз через фотографію, яка набирає популярності з кожним роком. Свідченням цього є те, що на фотовиставках завжди багато відвідувачів, особливо під час вікриття.
 
А ми ще раз нагадуємо всім шанувальникам фотомистецтва, що фотовиставкою аматорського фотоклубу «Позитив» під назвою «5+» Чернівецький художній музей відкрив «Весняний фотовернісаж — 2012», в який входитимуть три різнопланові виставки. 

0 коментарів

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте