"Весняний фотовернісаж - 2012". Виставка міжнародного фотоконкурсу «Cross Border Pictures»

Продовжується «Весняний фотовернісаж — 2012» у виставкових залах Чернівецького художнього музею. Відкрила його звітна виставка чернівецького народного аматорського фотоклубу «Позитив», а другою подією вернісажу стало відкриття виставки міжнародного фотоконкурсу «Cross Border Pictures», який проходив у рамках транскордонного проекту, профінансованого Спільною Операційною Програмою «Україна — Румунія — Республіка Молдова» під назвою «Фото прикордонних краєвидів: Чернівці — Яси — Бельци. Налагодження добросусідських взаємин між представниками молоді трьох країн».
 
Конкурс проходив із 31 березня 2011 року по 1 березня 2012 року і зібрав доволі велику кількість учасників — представників трьох країн, проте у фінальну частину і поїздку по зазначених містах транскордонного проекту попали по сім молодих фотографів від кожної країни. «Коли ми оголосили конкурс, багато фоторепортерів та аматорів представили свої роботи. І ми дуже раді, що маємо сьогодні що показати шанувальникам сучасної фотографії, адже конкурс таки вдався», — занотували організатори конкурсу. 

Головною метою проекту «Cross Border Pictures» є розвиток культурного обміну між групами молоді, які захоплюються фотографією й туризмом з прикордонної зони Румунії, України та Молдови, а самий проект передбачав навчання відібраних учасників, тренінги, майстер-класи, участь у фотовиставках, поїздку-фотосесію по трьох країнах, а також публікацію кращих робіт у спільному фотоальманасі, який представники засобів масової інформації та особи, причетні до цього свята фотографії, отримали під час відкриття виставки.
 
Про значення налагодження культурних зв'язків між країнами-сусідами сказала заступник директора Чернівецького художнього музею з наукової роботи пані Валентина Любківська: «Раніше було важко собі уявити, що колись у Чернівцях буде велика кількість різноманітних культурних проектів, пов'язаних із міжнародним співробітництвом. Останнім часом наш музей активно співпрацює з багатьма країнами в різних мистецьких програмах (Румунія, Австрія, Німеччина). Проходять проекти, пленери, виставки румунських митців, проте особливо яскраво міжнародне культурно-мистецьке співробітництво проявляється в численних цікавих фотовиставках, більшість із них проходить якраз у художньому музеї. Важливо, що найактивніше культурно інтегрується до Європи наша молодь».
 
Звичайно, на фінальній виставці в художньому музеї представлені роботи фіналістів міжнародного фотоконкурсу. І надзвичайно приємно, що переможцем конкурсу став молодий чернівецький фотоаматор (!!!) Ілля Стурко, який представляв чернівецьку Арт-Студію «Музеум», а третє місце — також у молодого чернівчанина Івана Ковбаснюка. І лише друге місце у топ-трійці дісталося представниці Молдови.
 
Варто відзначити, що переможець отримав за перше місце професійний фотоапарат із комплектуючими, а володарі другого та третього місця — також фотоапарати, щоправда, значно «скромніші».
 

 ІНФОРМАЦІЯ   


Реалізацією проекту займалися: Асоціація «Індеко» (Румунія) Чернівецька обласна молодіжна організація «Молодий рух» Асоціація «Моштеніторій» (Молдова)   


Спільна Операційна транскордонна програма «Україна – Румунія – Республіка Молдова 2007-2013» фінансується ЄС через Європейську організацію добросусідства і партнерства 

0 коментарів

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте