Свого життя палітру презентував Ярослав Баланецький

Персональна виставка живопису буковинського художника-аматора Ярослава Баланецького відкрилася цими днями в художньому музеї Чернівців. Привітати відомого в нашому краї митця під час відкриття заходу завітали численні колеги пана Ярослава та шанувальники його творчості.

44 живописних полотна складають експозицію виставки, яка має назву «Мого життя палітра». Більшість представлених на ній робіт вже відомі тим, хто цікавиться творчістю Баланецького, проте й ті, хто побачив їх вперше, із захопленням розглядали яскраві та ретельно виписані буковинські пейзажі та побутові сцени з життя краян.

«Автор надзвичайно закоханий в рідну Буковину. Це своєрідний художник, народний. Можна навіть сказати — з народною душею, адже кожен мазок на полотні в нього проходить через душу. На його роботах ретельно опрацьована кожна деталь, і це тільки підкреслює його своєрідну манеру», — висловився про творчість пана Ярослава відомий буковинський краєзнавець і колекціонер Іван Снігур.

Народився митець у селі Кліводин Кіцманського району Чернівецької області в 1955 році. В дитинстві саме фарби, пластилін та олівці були найбільшим захопленням майбутнього художника, й тому Ярослав вирішив осягнути радість справжнього мистецтва. Його талант розвивався під впливом відомого буковинського митця, Заслуженого майстра народної творчості України Івана Тащука. Від нього автор перейняв науку художнього відтворення дійсності, тонке бачення колориту чарівного буковинського краю, ретельність і наполегливість.

Колірна гама його полотен видає чуттєвість і ліризм художника. Палітра ж барв відтінків та переливів у пейзажах Баланецького свідчить про особисте, «інтимне» сприйняття композиції твору і своєрідне, індивідуальне розуміння відтвореної ним сюжетної лінії.

Роботи автора, за словами шанувальників його творчості, вирізняються м'якою й теплою манерою письма, а пейзажі митця наповнені поезією та закоханістю в багату природу рідного краю.

У своєму творчому доробку Ярослав Баланецький має понад 800 живописних полотен, багато з яких наразі знаходяться у приватних колекціях поціновувачів живопису США, Канади, Польщі, Німеччини, Італії, та, звичайно ж, України, а сам автор протягом останніх десяти років бере активну участь у численних обласних та міжнародних виставках образотворчого й декоративно-ужиткового мистецтва.

Проте далеко не всі так однозначно сприймають творчість автора виставки. Окремі фахівці, рядові шанувальники мистецтва й колеги вважають роботи пана Ярослава «фотографічними» й надто ідеалізованими. Гіперболізація красоти оточуючого світу подекуди нагадує фантастичні пейзажі вигаданих планет, а ретельність у написанні персонажів на його роботах створює, якщо можна так сказати, ефект відтворення «ляльок».

Та мистецтво тим і цінне, що дає можливість кожному глядачеві мати власне враження та погляди від побаченого. І чи насправді це не є ще одним приводом для того, щоби таки відвідати персональну виставку Ярослава Баланецького в Чернівецькому художньому музеї та скласти про творчість автора свою власну думку? 

0 коментарів

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте