У фотогалереї "EuroPhotoArt" - виставка фотомитців України до Дня Незалежності

Напередодні святкування Дня Незалежності України у приміщенні Румунського народного дому, в якому розташована створена у цьому році фотогалерея «ЄвроФотоАрт», відбулося відкриття фотовиставки кращих фотомитців України, яка й була присвячена найважливішому державному святу нашої держави. Цю виставку, яку раніше вже мали можливість побачити численні шанувальники сучасного художнього фото Румунії, вперше була презентовано в залі для офіційних церемоній Палацу Торгово-Промислової Палати Румунії в Бухаресті в листопаді минулого 2011 року, і складається вона з 60-ти кольорових та чорно-білих фотографій, що являють собою зріз сучасної української художньої фотографії. 

Організація цих подій відбулася в рамках двостороннього культурного обміну між Асоціацією Фотохудожників Румынии (AAFR) та Національної спілки фотохудожників України (НСФХУ), «плідний врожай» якого ми маємо змогу неодноразово й щорічно «збирати» у виставкових залах Чернівців. 

Автори представлених на виставці робіт — відомі українські фотомитці, більшість із яких є членами НСФХУ. Це — Євген Комаров та Віктор Соколов із АР Крим, Наталія Компанцева (Київ), Едуард Странадко (Полтава), Олексій Шпак (Дніпропетровськ), Ярема Проців (Коломия), Володимир Дубас (Львів) і багато інших авторів із різних регіонів України, а також талановиті молоді фотомитці, які лише нещодавно розпочали опановувати мистецтво фотографії. Серед них — Олена Алмазова (Суми), Юрій Наумович (Луцьк), Дмитро Зюзін (Ялта), Анатолій Глеб (Івано-Франківськ), Микола Заварика (Маріуполь) і, звичайно, чернівчани Кіра Ставчанська, Роман Остапчук, Серж Рубле та Андрій Сауляк. 

«Відносини між AAFR та НСФХУ дуже дружні, що надзвичайно важливо для обміну досвідом і культурних стосунків двох сусідніх країн, — зазначив буковинський фотомайстер, член AAFR Василь Паладян. — У минулому році виставка румунських фотомитців експонувалася в Києві, а українських — у Бухаресті. Після цього й виникла ідея презентувати її на мультинаціональній Буковині. Потрібно сказати, що виставка українців мала успіх у Румунії, мала численні схвальні відгуки, і я тим більше впевнений, що матиме вона численних відвідувачів і в Чернівцях». 

Присутні на відкритті виставки відмітили значимість фотосалону «EuroPhotoArt» для культурного життя Буковини, оскільки за відносно недовгий час свого існування цей заклад вже встиг презентувати ряд різнопланових та різнорівневих фотовиставок українських та румунських фотомитців, а невдовзі очікуються експозиції представників і інших країн. 
«Розвиток відносин між різними фотоклубами є нашим пріоритетом, оскільки за таких умов ми маємо непогані можливості приймати у себе в гостях провідних майстрів цієї галузі і в той же час представлємо і власну творчість у різних країнах та регіонах», — зауважив один із основних натхненників галереї Микола Хаука, член чернівецького аматорського фотоклубу «Позитив». 

А буковинців і гостей краю, шанувальників сучасного фотомистецтва, керівництво галереї щоразу гостинно чекає за адресою: м. Чернівці, Центральна Площа, 8, приміщення Румунського народного дому.    

0 коментарів

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте