"Meridian Czernowitz"-2012. Виставка творчих робіт Ростислава Лужецького “Образ і документ. З мапи художника”

Дві паралельні реальності -  як два дзеркала, що, поставлені навпроти, вдивляються в себе навзаєм. Живописний образ і фотодокумент перегукуютьсяв просторі й часі, як сон і ява, співрезонують і співграють за законами неевклідівської геометрії, творячи видиму тільки оку художника голографічну мапу.    

Із самого початку існування Міжнародного поетичного фестивалю «Meridian Czernowitz» фотовиставки є невід'ємною частиною культурного свята буковинської осені. Більше того, у цьому році під час фестивалю відбувся справжній фотовернісаж за участю відомих майстрів художньої фотографії.

З 6 по 9 вересня 2012 року свою творчість у стінах Чернівецького художнього музею, де зазвичай і проходить фоточастина «Meridian Czernowitz», презентували різні представники цього виду мистецтва, тому й виставки виявилися різноплановими і кожна з них змушувала глядача забувати про те, що він бачив у залі попередньому. 

В рамках Міжнародної книжкової виставки на ІІІ Міжнародному поетичному фестивалі «Meridian Czernowitz» відбулася виставка живопису і фотографій відомого українського митця Ростислава Лужецького під назвою «Образ і документ. З мапи художника». Ця художня виставка виступила таким собі сателітом нової книжки одного з класиків сучасної української літератури Оксани Забужко «Із мапи книг і людей», презентація якої відбулася під час фестивалю.

Виставка складалася з восьми художніх фоторобіт та восьми живописних творів, які мали певне змістове співвідношення між собою. Цей творчий прийом змусив багатьох відвідувачів виставки не тільки «споживати» інформацію, а й осмислювати її під час перегляду творчих робіт автора. 

«Наше знайомство із Святославом Померанцевим виникло тоді, коли ми почали працювати над книжкою Оксани Забужко «Із мапи книг і людей», оскільки я її оформляв як художник-дизайнер, — розповів нам Ростислав Лужецький. — Наші перманентні зустрічі і призвели до ідеї створення художньої виставки під час фестивалю «MERIDIAN CZERNOWITZ». Ідея виставки — цілком, так би мовити, літературна: перегук образу і документу. Тому на виставці є і фотографія, і живопис. Мені вдалося знайти у своєму творчому доробку такі роботи, які в режимі дзеркала доповнюють одна другу. Може, навіть, часом ці роботи або сперечаються між собою, або співіснують одна з одною». 

Для того, щоби краще зрозуміти митця, зробимо невеличкий екскурс в історію культури і прослідуємо поряд із думками Ростислава Лужецького...

… Ще в минулому столітті філософ культури Віктор Петров (Домонтович) зауважив, що «спочатку Ренуар намалював своїх жінок, а потім ренуарівські жінки з’явилися на вулицях Парижа». У сучасному, пост-постмодерному світі сотворена й нерукотворна, віртуальна й онтологічна реальності вже раз у раз міняються місцями, наздоганяють і випереджають одна одну. Хлопчик, схожий на Маленького Принца, виходить не тільки з води, а й із написаної деcятьма роками раніше картини художника. Зиґмунд Фройд дивиться вслід колишньому фройдомарксистові Леоніду Плющу, який входить у 21-ше століття під знаком християнської теософії. Світ повен перегуків, збігів і рим, як відкрита книга, що назавжди залишиться невичерпною, і яку ніколи не втомишся читати…  


   

0 коментарів

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте