«TerraHeroica» - у фотогалереї «EuroPhotoArt»

Жанр фоторепортажу в світі фотографії займає особливе місце. Він не є таким легким та доступним, як це може здатися з першого погляду. Для того, щоби зробити якісний фоторепортаж, потрібні вміння, відчуття, майстерність, нарешті — досвід. Тому далеко не кожен майстер фотографії здатен створити фоторепортаж відповідного рівня. 

Та все це не стосується авторів щойно відкритої в галереї «EuroPhotoArt» фотовиставки «TerraHeroica», присвяченої культурним подіям у двох перлинах середньовічної західноукраїнської архітектури — містах Хотин і Кам'янець-Подільський. Олександр Брус і Олександр Годнюк вже багато років працюють у світі фотографії. Фотостудія «Фасон» у місті Хотин, яку і представляють обидва майстри, має добру репутацію і в місті, і поза його межами. 

Дует хотинських Олександрів працював і працює під час численних культурних, політичних, спортивних заходів, висвітлював події славетних фестивалів «Битва націй» і «TerraHeroica», робив фотозвіт міжнародної матчевої зустрічі з боксу в Чернівцях між збірними України і Франції, створив ряд документальних і художніх фотографій під час зйомок історичного фільму «Тарас Бульба»… Цей ряд можна продовжувати й далі, проте ми зупинимося на дебютній у Чернівцях фотовиставці Олександра Бруса й Олександра Годнюка. 

Приміщення для виставки надав Румунський народний дім, в якому розташована створена у цьому році фотогалерея «ЄвроФотоАрт». Серія експозицій румунських та українських фотохудожників вже «зробила обличчя» галереї, і саме тут наразі презентували свої роботи хотинські фотомайстри.

Виставка складається з 30 фотографій, зроблених під час вищезгаданих подій у Хотині й Кам'янці-Подільському. Кожен образ, кожен сюжет, кожна миттєвість, яка постає перед глядачем, вражає емоціями, експресивністю, яскравістю. Саме тут можна зрозуміти, в чому цінність і важливість фотографії, чому цей вид мистецтва і діяльності сьогодні настільки популярний і розповсюджений. Лицарі, козаки, декорації відтворення атмосфери середньовіччя ніби насправді переносять нас у ті часи, коли сила, героїка і відважність займали у світі важливе місце, а старі стіни замків та фортець і донині дивляться на людей як непохитні велетні з середньовічних легенд.

«Ми віримо, що життя наповнене любов'ю і красою, ми бачимо це в блиску ваших очей, у вашому спілкуванні один з одним. Ми знімаємо для того, щоб все це було з вами назавжди», — каже дует Олександрів.

Цікавою є думка одного з поціновувачів художньої фотографії в Чернівцях і, з іншої сторони, колеги авторів виставки Максима Козменка, аспіранта Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв України: «Якщо мінімалізувати й закрити очі на незначні авторські потяги до «крокування в ногу» з тенденціями моди, то висновок з виставки Олександрів буде лише позитивний, оскільки представлені фотографії є відображенням особистісного погляду на сучасних героїв — лицарів і козаків, артистів та акторів».

Фотовиставка «TerraHeroica» Олександра Бруса і Олександра Годнюка працюватиме у фотогалереї «ЄвроФотоАрт» на Центральній площі Чернівців до 2 жовтня.

0 коментарів

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте