Прогулянка по "Шовковому шляху" в... художньому музеї Чернівців

Художня вишивка — один із пріоритетних напрямків розвитку виставкової діяльності Чернівецького художнього музею. Пропагування рукоділля на Буковині, підтримання давніх традицій вишивки нашого краю та сприяння у розвитку новітніх тенденції цього виду декоративно-прикладного мистецтва — ось завдання, які поставив перед собою відповідний відділ музею. І, потрібно сказати, що із завданням цим наукові співробітники відділу декоративно-прикладного мистецтва доволі успішно справляються!

Окрім традиційного щорічного «Вишиваного дивотвору» протягом багатьох років музей презентує шанувальникам прекрасного численні виставки буковинських майстринь, які працюють у різних техніках та напрямках художньої вишивки. А в новому, 2013 році «вишиваний марафон» розпочався вже із січня і стартувала в ньому чернівецька вишивальниця Світлана Маліна. Це — своєрідний виставковий дебют майстрині, і не дивно, що вона обрала місцем проведення своєї першої виставки саме художній музей Чернівців, адже саме сюди ведуть всі «вишивані дороги» Буковини.

Вишиває Світлана Маліна шовковою ниткою картини на різну тематику, а працює вона в цій техніці вже близько 18 років, використовуючи традиції китайського мистецтва вишивки гладдю. За ці роки вона створила велику кількість вишитих картин, з якої в експозиції виставки можна побачити 18. Дивує тематична різноманітність представлених творів: відвідувач може побачити пейзажі Чернівців ХІХ століття, портрет імператора Франца-Йосипа І, сюжети з народного індійського епосу, зображення ніжних квіткових фей, птахів, яскравих квіткових композицій.

Цікаво, що частина робіт в експозиції — це власні розробки майстрині, а інші — копії картин відомих художників чи розробки фотографій минулих років. Вони відображують захоплення Світлани як традиційним китайським мистецтвом, так і мистецтвом інших регіонів та культур.

«Шовковий шлях» — така назва виставки Світлани Маліни, і назва ця певною мірою є символічною, враховуючи використання авторкою давніх китайских традицій у вишивці. Адже історично Великий шовковий шлях відіграв у історії людства важливу роль, поєднуючи Китай і Європу та сприяючи обміну товаром і традиціями між віддаленими регіонами гігантського материка, серед яких дорогоцінний шовк займав особливе місце.

Роботи майстрині вражають колірною гамою шовкових ниток. Цікавою особливістю шовкової нитки є зміна кольору під певним кутом погляду і гра із сонячними променями, яка може кардинально трансформувати враження від тієї чи іншої роботи. До того ж, шовкова вишивка дуже подібна до живопису і глядач не відразу і не завжди може зрозуміти, в якій техніці виконані твори пані Світлани. Цим вони цікаві та унікальні, цим вони привертають увагу численних поціновувачів художньої вишивки.

0 коментарів

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте