Переможець чернівецького етапу МХ3 – чеський відчайдух Мартін Міхек!

На шостому етапі Чемпіонату світу з мотокросу в класі МХ3 (серед мотоциклів з об'ємом двигуна до 650 куб. см), який щойно завершився в Чернівцях, змагалися 26 гонщиків з 9 країн (Україна, Білорусь, Австрія, Чехія, Хорватія, Словенія, Фінляндія, Естонія, Італія). Змагання пройшли у напруженій боротьбі представників лідируючої групи загального заліку, які майже повним складом завітали на трасу міжнародного спортивного центру «Суперкрос». Цьому є просте пояснення: втрата дорогоцінних очок за умов пропуску етапу загрожувала вибуттям із числа претендентів на подіум загального заліку Чемпіонату світу.

Події на етапі розгорталися за дещо незвичним сценарієм, хоча спочатку нічого не вказувало на те, що будуть якісь несподіванки. Початок першого заїзду класу МХ3 відбувся в «класичному» стилі: фаворити очолили пелотон і змагалися між собою за лідерство. Чеські гонщики Смола і Міхек пішли вперед, їх переслідував словенець Герчар, лідер цьогорічного заліку, а невдовзі він обійшов обидвох конкурентів і впевнено помчав до своєї наступної перемоги.

Але в ці розклади втрутилися неприємності. На одному з кіл відбулося зіткнення двох українських спортсменів — Івана Фурсова і Володимира Волошина. Травми гонщиків були настільки серйозними, що знадобилися послуги швидкої медичної допомоги. Як результат, гонка була призупинена і все потрібно було розпочинати заново. Як стало відомо пізніше, Волошин «відбувся» переломом ключиці і в той же ж день вирушив з Чернівців додому, а Фурсова було госпіталізовано в міську лікарню швидкої допомоги з переломом одного з грудних хребців, де він перебуває і понині.

Рестарт суттєвих змін у розкладі лідерів не зробив, хоча відмітимо непоступливість тих самих Смоли і Міхека, які цього разу Герчара вперед вже не пропустили. Смола зі старту пішов першим і на цій позиції вже залишався до самого фінішу. На 6 секунд відстав від нього Міхек, а третім фінішував Герчар. В їхні «розборки» більше ніхто не втрутився, хоча ще двоє фаворитів — естонець Крестінов та представник Австрії Валкнер — в підсумку розташувалися зовсім поряд. 


 1. Франтішек Смола (Чехія)/КТМ

 2. Мартін Міхек (Чехія)/КТМ

 3. Клемен Герчар (Словенія)/Хонда

 4. Герт Крестінов (Естонія)/Кавасакі

 5. Матіас Валкнер (Австрія)/КТМ

 6. ПьєрФіліппо Бертуццо (Італія)/Ямаха

 7. Петр Бартош (Чехія)/КТМ

 8. Роман Морозов (Україна)/Ямаха

 9. Петр Міхалєц (Чехія)/Хонда

 10.  Людвіг Сьодерберг (Фінляндія)

 Другий заїзд вніс свої корективи в підсумковий розклад позицій на етапі. Переможець першого заїзду Франтішек Смола попав у завал після старту й тому повинен був надолужувати втрачене. Він пішов на трасу останнім, але по ходу гонки зміг не тільки обійти більшість суперників, а й увірватися до десятки кращих у заїзді. А першим фінішу дістався його співвітчизник Мартін Міхек, який знову випередив лідера чемпіонату Клемена Герчара. Обидва в середині гонки обійшли ще одного чеха, Петра Міхалєца і таким чином гарантували собі подіум чернівецького етапу МХ3.
 
 1. Мартін Міхек (Чехія)/КТМ

 2. Клемен Герчар (Словенія)/Хонда

 3. Петр Міхалєц (Чехія)/Хонда

 4. Петр Бартош (Чехія)/КТМ

 5. Матіас Валкнер (Австрія)/КТМ

 6. Герт Крестінов (Естонія)/Кавасакі

 7. Хрвоє Карас (Хорватія)/Ямаха

 8. Євгеній Тилєцкій (Білорусь)/КТМ

 9. Франтішек Смола (Чехія)/КТМ

 10.  ПьєрФіліппо Бертуццо (Італія)/Ямаха

 В підсумку Міхек посів перше місце на етапі і впритул наблизився до лідера Герчара і в той самий час потіснив з другої позиції загального заліку австрійця Матіаса Валкнера. Другий результат на етапі показав Герчар, а Смола, не зважаючи на 8 місце у другому заїзді, став третім. Крестінов, переможець першого етапу чемпіонату світу, схоже, програвши багато очок протягом останніх етапів, вибуває з чемпіонських перегонів: 4 і 6 місце в Чернівцях — далеко не кращий показник для претендента на світову корону. 

 1. Мартін Міхек (Чехія)/КТМ — 47 очок

 2. Клемен Герчар (Словенія)/Хонда — 42

 3. Франтішек Смола (Чехія)/КТМ — 37

 4. Герт Крестінов (Естонія)/Кавасакі — 33

 5. Петр Міхалєц (Чехія)/Хонда — 32

 6. Петр Бартош (Чехія)/КТМ — 32

 7. Матіас Валкнер (Австрія)/КТМ — 32

 8. ПьєрФіліппо Бертуццо (Італія)/Ямаха — 26

 9. Хрвоє Карас (Хорватія)/Ямаха — 23

 10.  Євгеній Тилєцкій (Білорусь)/КТМ — 23

 Таким чином, боротьба за чемпіонський титул на останніх етапах Чемпіонату світу з мотокросу в класі МХ3 проходитиме між Герчаром, Міхеком та Валкнером. Останній — діючий чемпіон світу, й тому його мотивація, з однієї сторони, не є надто високою, хоча захист чемпіонського титулу також є важливим. Міхек, навпроти, у 2011 році був у підсумку третім, а в минулому — другим, а враховуючи те, що 2013 рік — останній рік класу МХ3, то ми отримуємо взагалі подвійну мотивацію в чеського райдера: нарешті, після двох років подіуму, стати чемпіоном, і тим паче, виграти останній в історії мотокросу Чемпіонат світу в класі МХ3! А Герчар… Навряд чи захоче так легко поступитися лідерством. Тому очікуємо на фантастичну за накалом пристрастями боротьбу на тих етапах МХ3, що залишилися!

 
 1. Клемен Герчар (Словенія)/Хонда — 241 очко

 2.  Мартін Міхек (Чехія)/КТМ — 229

 3. Матіас Валкнер (Австрія)/КТМ — 223

 4. Герт Крестінов (Естонія)/Кавасакі — 205

 5. Франтішек Смола (Чехія)/КТМ — 144

 6. ПьєрФіліппо Бертуццо (Італія)/Ямаха — 120


0 коментарів

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте