Благодійна виставка-продаж та аукціон "Митці Буковини - дітям" в Чернівецькому художньому музеї

30 вересня на честь пам’яті християнських святих Віри, Надії, Любові та їх матері Софії у вестибюлі ІІ поверху Чернівецького художнього музею було проведено благодійну виставку-продаж та аукціон «Митці Буковини — дітям». Організатором аукціону виступило Чернівецьке обласне відділення Дитячого фонду України, а підтримала цю благодійну акцію директор музею пані Інна Кіцул. На цьому аукціоні можна було придбати твори художників, ювелірів та майстрів декоративно-прикладного музею, причому частина виручених коштів мала піти на підтримку підопічних ДФУ – дітей-сиріт.
   Твори, що були виставлені на продаж, презентували творчість як вже досвідчених та відомих художників, так і молодих чернівецьких митців з Арт-студії «Музеум» під керівництвом пані Олени Михайленко. Серед авторів слід виділити О. Криворучко, О. Михайленко та студійців Я. Фотокакіс, В. Розвадовську, Н. Гаврилець, Г. Кравченко і Д. Сєдову. Зауважимо, що твори були досить різноплановими та відрізнялися подекуди рівнем майстерності авторів чи навіть різних періодів творчості того чи іншого автора. Але це так, поміж іншим…
   Важливим є і той факт, що подібна акція проводилася організаторами в стінах художнього музею вперше. Сподіваємось, не востаннє. Хоча, на жаль, підсумки навряд чи можуть задовольнити потреби дітей-сиріт, адже відгукнулися та прийняли участь у цьому благодійному проекті далеко не всі поважні особи, до яких звернулися за допомогою організатори аукціону.
   Запам’яталося, що продавалися з аукціону і навіть ще до його початку найдешевші за вартістю роботи (ціною від 150-ти до 550-ти гривень). Напевно, можна зробити реверанс у напрямку наслідків економічної кризи, але… Проте, й за це організатори були дуже вдячні. Усього було реалізовано 11 робіт вартістю до 3000 гривень разом, а інші благодійники додали до скриньки ще близько двох тисяч.
   А наостанок дуже вже кортить не змовчати на рахунок віртуальної участі деяких «митців» у цьому аукціоні. Мається на увазі вартість їхніх «шедеврів». Так би мовити, «По чьом опіум для народа»? По 5-8 тисяч гривень, всього-навсього. Цікаво, чи насправді ці «митці» розраховували продати свої полотна «под шумок аукциона»? Чи вони, знаючи про те, що 35 відсотків вартості проданого твору піде на благодійність, включили ці відсотки до вказаної суми? Питання риторичні, й тому залишимо їх на розсуд читачів та самих художників. А наразі лишається подякувати тим, хто зробив таки свій внесок у підтримку дітей-сиріт на І благодійній виставці-продажі та аукціоні «Митці Буковини — дітям».

2 коментарі

Святослав Вишинський
150 грн. за картину — все-таки варварство. Робота митця навіть у благодійних цілях не може оцінюватись настільки низько. В противному випадку варто думати, що художня вартість цю суму не перевищувала.
Альберт Комарі
ні, Святославе, не все так просто… хоча в деякій мірі ти правий. по 180 гривень продавалася графіка — це абсолютно нормальна ціна для графічних робіт. вони маленькі за розміром та не потребують багато роботи. а інші — дійсно не шедеври, а роботи вихованців дитячо-юнацької Арт-студії МУЗЕУМ…
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте