Король карикатури Штефан Попа Попа`с відвідав Чернівці

Справжній подарунок для чернівчан та гостей буковинської столиці на День міста Чернівці чекав у художньому музеї. За сприяння відділу міжнародних зв’язків Чернівецької міської ради в наше місто завітав справжній Король карикатури, найшвидший карикатурист у світі, автор показника, що увійшов до Книги рекордів Гіннесу, румунський художник-карикатурист Штефан Попа Попа’с.
 
   Народився майбутній славетний Маестро з карикатури у червні 1955 року в м. Карансебеш, що у Румунії. Вже з п’яти років він почав активно розмальовувати скатертини та занавіски у власній оселі. Коли Штефану виповнилося сім років, його першу карикатуру було опубліковано в обласній газеті, а у віці 14-ти років карикатура юного художника вперше з’явилася в єдиному гумористичному журналі, що існував того часу в Румунії. Саме з цього віку Штефан починає брати участь у національних та міжнародних конкурсах та виставках карикатуристів.
 
   У 1980 р. Штефан Попа закінчує політехнічний інститут в Тімішоарі та стає офіційним карикатуристом на фестивалі в румунському місті Конфолан, а також приймає участь на інших міжнародних виставках та фестивалях. Через 10 років художник виграв стипендію від ЮНЕСКО та видав свій перший сатиричний графічний альбом. Протягом усього цього часу він зустрічається та працює з такими відомими художниками та карикатуристами, як Сальвадор Далі, Джері Робінсон (автор Супермена та Бетмена), Васкес де Сола та інші.
 
   Свій перший світовий рекорд Штефан встановив на міжнародному фестивалі карикатур у французькому місті Сен-Естев, де протягом 10 днів та ночей він намалював 1527 кольорових портретів. А 17 жовтня 1995 р. йому вдалося побити світовий рекорд швидкості, що належав до цього бельгійському майстру Емілю Робін (106!!! карикатур за годину), а також майстер на цьому ж фестивалі у Сен-Естев побив власний рекорд, зробивши 2772 (!!!) кольорових робіт за ті ж 10 днів та ночей, завдяки чому Штефан Попа Попа’с здобув титул найшвидшого карикатуриста у світі, що було підтверджено у Книзі рекордів Гіннесу. Його карикатури викликали у всіх відвідувачів міжнародного фестивалю справжнє захоплення через надзвичайну схожість карикатур та моделей.
 
   У Чернівці Король карикатури завітав із двома асистентами. Це також представники румунської карикатурної школи, члени Міжнародної спілки художників та карикатуристів Леонте Настасе та Овідіу Борте. Протягом 2-3 жовтня ці троє майстрів карикатурного жанру працювали у стінах чернівецького художнього музею, створивши безкоштовно велику кількість портретів усім бажаючим, яких, до речі, було чимало, адже ця подія викликала у святкових Чернівцях справжній ажіотаж. Окрім цього, Штефан Попа презентував у вестибюлі музею персональну виставку карикатур. На його роботах можна було побачити портрети найвідоміших політиків, артистів, спортсменів та громадських діячів. Не оминув він увагою й буковинських посадовців. Відвідувачі музею могли побачити карикатурні портрети на М. Федорука, І. Онацьку, М. Папієва та І. Шилепницького.

Ну і, звичайно, головне цього допису полягає у моєму запитанні до вас, шановні блогери: ваша думка з приводу робіт Штефана Попи, якщо ви із ними знайомі? Ваша думка щодо змісту та сутності карикатурного портрету? І чи ви особисто хотіли б, щоби такий портрет написали з вас?

7 коментарів

Володимир Карагяур
Він намалював мою карикатуру.
Володимир Карагяур
Доречі вийшло дуже схоже. Ам малює він неймовіно швидко. Його останній рекорд 283 карикатури на годину. І дуже цікава людина. Поки я був там розповідав цкаві історії і не тільки відповідаючі на запитання журналістів.
Альберт Комарі
Тоді вношу пропозицію для блогерів ВКУРСІ. Давайте закинемо фотки наших карикатур у виконанні румунських какрикатуристів сюди і виділимо їх в окрему публікацію!!!
Святослав Вишинський
Навряд чи це буде можливо в межах однієї публікації, оскільки доступ до редагування постів в авторському блозі має тільки його автор. Однак світлини можна без проблем, користуючись html-розміткою, вставляти в коментарі.
Альберт Комарі
Святе, є ще один варіант! Всі, хто мають такі портрети, можуть скинути будь-кому, навіть тобі, фото портретів на електронку, і таким чином вони можуть бути зібраними в одній публікації…
Святослав Вишинський
Можливо і таким чином, хоча, в деякому сенсі, він не настільки зручний. Для зразку — html-код для вставки зображень у коментарях:



Проте відповідним чином ширина зображення повинна бути не надто великою, оскільки виходитиме за межі полів сторінки.
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте