"УКРАЇНА, В ЯКІЙ Я ХОЧУ ЖИТИ". Чернівецький обласний відбір до Всеукраїнського конкурсу

Минулого тижня у Чернівецькому художньому музеї стартувала фінальна частина чернівецького обласного відбору творчих дитячих робіт до ІІ Всеукраїнського конкурсу дитячого образотворчого мистецтва «Україна, в якій я хочу жити». Цей конкурс було засновано 1 червня 2009 року і засновником конкурсу є ТзОВ «Компанія Гердан». Також до організаторів цього проекту відносяться та Львівська організація НСХУ. Всього на першому конкурсі 2009 року на огляд журі було представлено більше 700-а творів учнів художніх шкіл, студій та гуртків з усієї України, а журі конкурсу під керівництвом ректора Львівської академії мистецтв Андрія Бокотея відібрали 102 кращих твори, які й були експоновані на фінальній виставці у Львівському Національному музеї.
 
   А цієї осені другий за ліком конкурс стартував в усіх обласних центрах України. Як ми вже зазначили, виставка-фінал Чернівецької області відкрилася в художньому музеї, який щорічно підтримує талановиту буковинську молодь та надає виставкові зали для експозицій дитячих виставок, і на розсуд журі було запропоновано близько 150-ти робіт, з яких у Всеукраїнський фінал конкурсу поїде 10 творів юних буковинських художників. Засідання журі відбулося 1 жовтня, а вже 3 жовтня за сприяння однієї з політичних сил, яка активно розпочала передвиборну кампанію, переможців буковинського відбору було нагороджено дипломами, грошовими преміями та цінними призами. З 4 жовтня у вестибюлі художнього музею експонуються найкращі роботи чернівецького відбору, з якими може ознайомитися кожен відвідувач. Нам же лишається побажати юним буковинцям вміння, наснаги та подальших творчих успіхів.

ГРАН-ПРІ
Брюхович Дарія (студія «Живопис», м. Чернівці, викладач – Куваєва Л.)
 
СТАРША ВІКОВА КАТЕГОРІЯ
1. Прилипчан Олександра, 14 років (Путильська ХШ, викладач – Ковальчук Т.)
2. Євдокімова Світлана, 13 років (студія «Живопис», м. Чернівці, викладач – Куваєва Л.)
3. Бота Крістіан-Іван, 14 років (Новоселицька ХШ, викладач – Теуту В.
 
СЕРЕДНЯ ВІКОВА КАТЕГОРІЯ
1. Сорощук Анна, 12 років (Сторожинецька ХШ, викладач – Побережна С.)
2. Липовик Андрій, 12 років (Кіцманська ХШ, викладач – Гордей Б.)
3. Рабушин Олексій, 10 років (Арт-студія «Музеум», м. Чернівці, викладач – Михайленко О.)
 
МОЛОДША ВІКОВА КАТЕГОРІЯ
1. Гарбар Анастасія, 6 років (студія «Живопис», м. Чернівці, викладач – Куваєва Л.)
2. Рабушин Андрій, 6 років (Арт-студія «Музеум», м. Чернівці, викладач – Михайленко О.)
3. Гологан Юлія, 6 років (студія «Живопис», м. Чернівці, викладач – Куваєва Л.)

P.S. Все це, звичайно, добре, навіть дуже, але… Негативний осад все ж є. Чому? Незрозумілі рішення буковинського журі конкурсу, проте, як і на інших дитячих та юнацьких конкурсах з образотворчого та прикладного мистецтва. Незрозумілі не тільки мені, а й багатьом іншим, в тому числі й фахівцям, і музейним співробітникам, і відвідувачам. Зверніть увагу на те, скільки учнів Куваєої серед призерів. Я ніяким чином не хочу поставити під сумнів її педагогічні якості, проте згадую, яке свято за її участю влаштували багатенькі батьки однієї дівчинки, вихованки пані Лариси. Тоді педагог та батьки заявили світу про «геніальну» 6-річну художницю. Після цього розмов було на цілий місяць, адже такого «кічу» та цирку не робив ще ніхто. Чи не за допомогою грошових надходжень діти стають призерами конкурсів?
І ще одне… Вже котрий раз серед найкращих можна побачити прізвища Рабушиних. Скажу відверто, робіт на високому рівні (відповідно віку, звичайно)було багато, але обрали саме малюнки синів «досить дорогого» за цінами власних робіт чернівецького художника. Сміялися всі — і відвідувачі, і багато хто з художників. Мовляв, якщо ці роботи кращі, то не слід взагалі проводити подібні конкурси, а відразу видавати адресні премії.
Я надзвичайно глибоко, можливо, навіть так, як нікого, поважаю Олену Миколаївну Михайленко, керівника Арт-Музеума, де займаються Рабушини, але такі рішення кидають тінь на всю студію, яка відома по всьому світі...
Ваші думки із цього приводу, шановне панство...?

6 коментарів

Альберт Комарі
я перепрошую, але невже ця тема настільки байдужа, що жоден з тих, хто «ВКУРСІ», не висловив свою думку щодо упередженості жюрі подібних конкурсів?
Святослав Вишинський
Подібна практика вже давно стала буденністю українського життя, починаючи з найбільш юного віку і на досвіді кожної людини, тому громаду вже просто неможливо цим здивувати. До написаного варто додати такі ж схеми «перемог» на шкільних олімпіадах усіх рівнів, свідком чого свого часу ставав безпосередньо. Аналогічна ситуація з конкурсами, "іменними" стипендіями і т.п. — це суспільний синдром.
Надія Григоренко
Ото ж і про це я написала нижче.
Надія Григоренко
Ще один приклад із життя. Три роки підряд я брала участь у конкурсі знавів української мови імені Петра Яцика. І тричі виборювала друге місце. Думаєте, це збіг?
А я так не думаю. Тому, що друге місце не попадає у другий обласний тур, а перше попадає. Якби на область проходили всі три, допустимо, то, не сумніваюсь, у мене було б четверте місце.
І хотіла б я почитати ті твори… І дізнатись, за якими критеріями обирали кращого? Адже будь-яка форма мистецтва інколи не має меж правильного, так само як поняття краси відносне. Тобто мої твори (як і твори тих дітей) судили люди, у яких поняття правильного і краси відмінне від мого. Як можни говорити про об'єктивність? Також не забуваємо про можливість «підмастити», що, скоріш за все, і відбулося у описаному Альбертом та мною випадках.
Сашко Горський
Ви просите коментаря і щоб ми не були байдужими. Але ж ми не були на виставці! )))
Це дуже погано, що не були, але на все встигнути і про все знати просто нереально! :-(
Тоді я просто абстрактно прокоментую переможців, а вірніше ці студії живопису, які виховали цих переможців.
І Лариса Іллівна і Олена Миколаївна є дуже хорошими викладачами. Вони водночас вчать і дають максимальну свободу для творчості дитини! Це дуже важко поєднати! Це дуже рідко хто може поєднати! Напевно я маю право так сказати, адже закінчив художню школу в класі Михайленко і був членом Арт-студії після цього теж! А Ларису Куваєву я знаю поки що трохи менше року. Був на виставці її дітей у «Панорамі» — я там побачив, що діти дуже талановиті! То були геть маленькі діти, але вони особисто мене чимось вразили!!!
Я знаю про підхід до викладання і однієї, і другої художниці — вони зовсім різні! Кардинально! Але можна бути хорошим художником, проте поганим вчителем. Але у викладацьких якостях Куваєвої чи Михайленко я не сумніваюся ні секунди й, коли побачив їхні імена серед викладачів переможців, для мене все було абсолютно зрозуміло й втішно! Хоча, може я не бачив робіт самих переможців і тому я зараз так захищаю ці студії))) Але все ж таки я схильний їм вірити! ;-)
А якщо є недовіра до конкурсу — міняйте журі! Закінчуйте академії мистецтв і ставайте фаховими критиками! Невже я зажорстко?! о_О
Альберт Комарі
Та ні, все справедливо й доречно. Але… Я із задоволенням поміняв би журі на незалежних оцінювачів, проте зрозуміло, що це неможливо.
А на рахунок відношення до АРТ-СТУДІЇ я вже висловив своє відношення: дуже поважаю як керівника, так і студійців!
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте