Фотовиставка Корнела Хлупіни "20 років по тому" в художньому музеї за сприяння чернівецького народного фотоклубу "Позитив"

Після «Осіннього фотовернісажу-2010», що проходив протягом вересня в Чернівецькому художньому музеї, чернівецький фотоклуб «Позитив» презентував ще одну фотовиставку у музейній виставковій залі. Чернівчани та гості міста матимуть змогу вперше ознайомитися із роботами румунського фотохудожника Корнела Хлупіни, зробленими в різні роки, із різним психологічним змістом та забарвленням, що надає виставці багатогранності та різноманітності. В експозиції немає якоїсь одної тематики, що пов’язувала би світлини автора, і це, безперечно, є позитивною відмінністю виставки від більшості інших, оскільки саме цей фактор сприятиме зацікавленності глядачів.
Виставка носить назву «20 років по тому». За словами самого автора, який народився у 1965 році в м. Констанца, це означає те, що саме протягом більше ніж двадцяти років триває його пристрасть до фотографії, адже ще в 1987 році він почав засвоювати основи фотомистецтва. Вже через рік Корнел Хлупіна вступив до Асоціації фотохудожників Румунії і почав виставляти свої роботи у різних національних та міжнародних салонах фотографії на колективних фотовиставках, а в 1991 році він стає фотокореспондентом газет «Румунське майбутнє» та «Експрес».
Перебудова негативно відбилася на освіті й мистецтві у багатьох постсоціалістичних країнах. Не стала виключенням у цьому відношенні і Румунія. Корнел змушений був залишити факультет електротехніки Бухарестського університету та на деякий час відмовитися від фотомистецтва. Він із колегами заснував одну з перших приватних компаній, яка займалася друком і виданням вітальних листівок та календарів, використовуючи роботи іноземних фотоагенств і румунських фотохудожників, зберігаючи при цьому їхні авторські права.
 Протягом довгого часу не функціонувала й вищезгадана Асоціація фотохудожників Румунії. Але, коли вона відновила свою діяльність завдяки Іштвану Тоту, Корнел Хлупіна вдруге вступив до неї. Це відбулося в 2009 році. В той самий час фотовиставка його друга, фотохудожника Ніку Трікулеску «Румунія без макіяжу», яка експонувалася в Парижі, стала поштовхом для для роздумів Корнела над проектом своєї власної першої персональної виставки. У тому ж році він бере участь у виїздних фотостудіях асоціації «Мій дорогий Бухарест», очолюваних Андрієм Бирсаном, за допомогою яких автор знову відкриває для себе так звану «вуличну фотографію» без будь-яких комерційних зобов’язань, і повертається до давнішньої пристрасті робити художні фото, які можна експонувати на різноманітних виставках.
В експозиції представлені 40 фоторобіт автора різних років. Тим самим вони ніби то створюють своєрідний міст між майбутнім та сучасним, між дебютом Корнела і нинішньою його діяльністю. Це – «шанс нового дебюту», як зазначає й сам фотохудожник.
 
Альберт Комарі,
старший науковий співробітник
Чернівецького художнього музею

2 коментарі

Святослав Вишинський
Доволі незвична тез про те, що «Перебудова негативно відбилася на освіті й мистецтві у багатьох постсоціалістичних країнах». Твердження небезпідставне, однак на тлі звичних банальностей з цього приводу особливо звертає на себе увагу.
Альберт Комарі
Святе, перепрошую, але я неправильно сформував думку… :(( Я мав на увазі, що ПІД ЧАС (!!!) перебудови та протягом деякого часу після неї освіта, культура та мистецтво «бідували» в деяких країнах, зокрема в Україні та Румунії, економічно…
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте