Фотоальбом до Дня української сорочки

4 жовтня у приміщенні факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету відбулося свято, на яке ще з 15 квітня чекали багато буковинців. Точніше, всі ті, хто лагідного квітневого дня взяв участь у святкуванні Дня української сорочки та прийшов до навчального або робочого місця у традиційній вишиванці. Саме 4 жовтня відбулася презентація фотоальбому, який вперше було видано в Чернівцях за своєрідними підсумками вищезгаданого свята.
До свята, яке виникло якраз серед студентів факультету історії, політології та міжнародних відносин в 2007 році, цього року долучилися дошкільні дитячі установи, загально-освітні школи, коледжі та гімназії, заклади культури і мистецтва, банки, комерційні організації та підприємства.
В першу чергу потрібно констатувати дійсно великий обсяг роботи, який провели організатори цього дійства для того, щоби фотоальбом таки було видано. Редакція видання не забула (J) нікого і таким чином маємо перший в історії нашого міста фотоальбом, присвячений  Дню української сорочки, в якому побачити себе та своїх знайомих можуть не тільки буковинці, а й представники інших міст, зокрема львів’яни, жителі Сум та Івано-Франківська.
Але… Нажаль, як кажуть росіяни, «первый блин всегда комом»…Альбом вийшов не зовсім таким, або навіть зовсім не таким, як очікували учасники акції. Багато хто з них був відверто розчарованим, адже замість яскравого кольорового видання перед очима встав простенький фотоальбомчик із чорно-білими фотографіями, які не дають жодного уявлення про розмаїття та багатство української сорочки. Кольоровими в ньому є лише обкладинка та наступні кілька листів…
Тому виникає риторичне, але цілком логічне запитання: а чи варто було робити цей альбом зараз, якщо не вистачало, скажімо, коштів, чи ця проблема більш точно характеризується якоюсь іншою причиною? Чи не варто було почекати, але випустити справді повноцінний фотоальбом до цього свята? Не хочу сказати нічого поганого або чимось образити організаторів дійства, але враження багатьох було відверто негативним. Чесно скажу тільки одне: особисто я також чекав значно більшого…

23 коментарі

Микола Костинян
шкода!
там мають бути кілька моїх фото
Альберт Комарі
І мені дуже шкода! Тим більше я знаю, наскількі якісні та інформативні ваші фотографії!
Сергій Сорокман
Як не дивно, я взагалі такого не бачив, хоч і намагаюся бути завжди в курсі подій. І навряд чи причиною цьому є те, що я вчуся на поверх вище. Простіше кажучи, організація була явно не на рівні…
Альберт Комарі
Скорше, це був пункт у рамках святкування факультету історії, політології та міжнародних відносин… Який мав відбуватися наступного дня. «Свято у вузькому колі» :)) Хоча всі організації та заклади, які приймали участь в акції, були запрошені офіційно
Сергій Сорокман
у разі, коли офіційні мас-медіа були запрошені, то дууууже дивно, що про цей захід не чув ніхто
Альберт Комарі
Особисто я бачив ТВА, ТРК ЧЕРНІВЦІ, державне ТВ та РАДІО. Здається, сьогодні бачив навіть якусь публікацію в чернівецькому інтернет-просторі…
Сергій Сорокман
круто. я не бачив і не чув… що я неправильно роблю?
Віталія Козменко
чомусь теж нічого не чула, хоча мої світлини теж мали ввійти до альбому ((
Альберт Комарі
Цікаво, які саме?
Віталія Козменко
ті, що з підписом філфак ))
Альберт Комарі
Тоді точно мають там бути, бо, здається, філфак там є…
Лілія Шутяк
Цікаво було б побачити цей фотоальбом. Дивно, що не робили ніякої презентації, нема розголосу у місцевій пресі…
Альберт Комарі
Скорше, це був пункт у рамках святкування факультету історії, політології та міжнародних відносин… Який мав відбуватися наступного дня. «Свято у вузькому колі» :)) Хоча всі організації та заклади, які приймали участь в акції, були запрошені офіційно.
Постараюся принести примірник на засідання прес-клубу. Будеш?
Сергій Бостан
Альберте, в такому випадку скажи, що ти, або музей в якому ти працюєш, зробили для того, щоб фотоальбом вийшов, або для організації свята української сорочки? А вже потім критикуй… На жаль ані твоя скромна персона, ані музей не надали спонсорської допомоги… А що стосується думки громадськості, то чомусь лунали зовсім інші враження та погляди, при чому з вуст багатьох відомих особистостей краю, патріотів, людей яким не байдужа Україна! День української сорочки та презентація фотоальбому були анонсовані, а учасники були запрошені, якщо хтось не потрапив на дійство з вини організаторів — вибачайте, ми обов«язково виправимося наступного разу. Переконані, що з кожним роком свято вишиванки стане ще масовішим та приноситеми лише гарні враження як мешканцям нашого ошатного міста, так і країни вцілому.
коментар було видалено
Альберт Комарі
Я не бізнесмен і не депутат. На відміну від тебе. І не маю можливості надати таку допомогу. І не мав наміру цього робити. Але навіть не в цьому справа. Якщо ти не вмієш читати чи читаєш крізь слова, то повернися до мого тексту і прочитай його знову.

Спонсорів та меценатів багато, вони на кожному кроці, але требя вміти їх найти. Я особисто, якщо мені треба, їх находжу, а якщо не можу і не знаю, де знайти кошти, то навіть не берусь за справу…

Може, «яскрава» політична діяльність затьмарила твої очі… :)

Сергій Бостан
Почнем з того, що я не депутат і не бізнесмен, а громадський діяч! А якщо ти є патріотом, то мав би розуміти, що українське треба популяризувати і жити ним. Як сказали на презентації, головне, щоб вишиванка була в серці, а не лише на тілі, на жаль як в твоїй ситуації! А твій текст навіть немає бажання читати і це думка, більшої частини акції, які до мене звернулися і попрохали тобі відписати в блозі… Шкода, що ми маємо так багато псевдоукраїнців, саме з-за них ми зустріли такий жорсткий опір на Сході. Але я переконаний, що в найближчому майбутньому мешканці всієї країни знайдуть порозуміння і об"єднаються навколо спільних традицій та багатої історії!
Альберт Комарі
Сергію, я перепрошую за різкий тон, в якому я відповів тобі, але, якщо ти прочитав текст допису, то мав зрозуміти, що я не критикував акцію ні в якому випадку, а просто висловив жаль до того, що все вийшло так «чорно-біло». Тим більше, що я усвідомлюю значимість цієї події і обсяг роботи оргкомітету. А моя так звана «критика» стосується тільки художньої, візуальної сторони враження… Українська сорочка — явище неповторне і яскраве, і сама ідея акції не може існувати лише за умов «радіймо тому, що є і як є».
Максим Козменко
Ще років зо п'ять, коли позвільняються й повипускаються геть усі, хто мав причетність до вигадки такого свята, має пройти, аби свято стало легендою та почали його святкувати всі й охоче! А не з примусу… Тоді й прогалини будуть заповнюватися й дефекти знешкоджуватись. Зникне відчуття первинного кітчу й появиться ейфорія загального дійства.

А вишита сорочка (як у нас кажуть) і так є в душі в кожного. Варто її вже й тілесно приміряти!
Альберт Комарі
Так, Максиме! Просто дуже огидно, коли цим, та й взагалі, іншими святами починають спекулювати «нібито герої»!
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте